Sulaukėme rabarbarų derliaus
Nors dauguma sodo gėrybių dar tik žydi, mes jau galime džiaugtis šių metų rabarbarų derliumi. Iš jų gaminsime visų jau pamėgtus cukatus. Žinoma nepamiršime pasilepinti ir pyragais su rabarbarais bei mūsų labai mėgstamu rabarbarų kompotu 🙂 O ar Jums kilo kada nors toks klausimas kas tie rabarbarai? Iš kurgi tie rabarbarai atkeliavo? Kuo rabarbarai yra vertingi?
Manoma, kad rabarbarai atkeliavo iš Kinijos. Tačiau į Vakarų Europos šalis rabarbarus atgabeno vienuoliai iš Indijos. Europiečiams šis augalas labai patiko, daugelyje šalių jis paplito nuo XVIII a. vidurio.
Rabarbarai tai labai maistinga daržovė
Rabarbaruose gausu organinių rūgščių. Ydomu tai, jog jų sudėtis kinta: anksti pavasarį juose daugiau citrinų ir obuolių rūgščių, o vėliau pradeda kauptis oksalo rūgštis. Daugiausia jos rabarbaruose būna rudenį. Rabarbarus valgyti ir konservuoti patariama iki liepos mėnesio, kadangi didesnis oksalo rūgšties kiekis nėra naudingas. Rabarbarai vertingi dėl juose susikaupusių mineralinių medžiagų: kalio, kalcio, fosforo, magnio, geležies. Yra ir vitaminų C, B1, karotino.
Kaip galime vartoti rabarbarus?
Dažniausiai maistui vartojami jauni, mėsingi, ne ilgesni kaip 40–60 cm lapkočiai, kartais lapai. Rekomenduojame iš jų virti kisielius, kompotus, uogienes, džemus, cukatus, spausti sultys ar net vynui bei likeriui gaminti. Be to, internete galite rasti labai gardžių pyragų ar kitų desertų receptų su rabarbarais. Tačiau jie puikiai tinka ne tik desertams, bet ir prie paukštienos, ant grotelių keptų mėsos ir žuvies patiekalų.
Taigi rabarbarai ne tik skanūs, bet ir sveiki…
Su meile,
Sodo Turtai