Vestuvių vaišės

Ši diena yra labai ypatinga mūsų šeimai – tai pirmosios vestuvės mūsų šeimoje! Ir dar ne bet kur, o saulėtoje Ispanijos sostinėje Madride. Tikriausiai visiems labai smalsu, kokios vestuvių tradicijos Ispanijoje? Taigi, dalinamės savo patirtimi.

Pagal lietuviškas tradicijas tėveliai visų pirma išlydi jaunuosius iš namų, tačiau ši tradicija nebūdinga Ispanijoje. Pirmiausia yra švenčiama jungtuvių ceremonija bažnyčioje, kurioje jaunikis pirmą kartą išvysta savo nuotaką. Mums buvo labai įdomu tai, jog jaunieji keičiasi ne tik priesaikomis ir žiedais bet ir “las arras” – tai yra 13 specialiai vestuvėms skirtos monetos, kurios simbolizuoja pažadą dalintis ir rūpintis būsimomis gėrybėmis, tai yra sutuoktinių atsakomybės prisiėmimas, kad ateityje namuose nieko netrūktų.

Po vestuvių ceremonijos, dažniausiai visi svečiai renkasi į jaunųjų užsakytą restoraną, kuriame visi vaišinasi užkandžiais ir gėrimais bei atsipalaiduoja. Nors jaunųjų sutiktuvės Ispanijoje nebūdingos, mes, lietuvaičiai svečiai, paruošėme sutiktuves su lietuviška duona, druska ir vandeniu bei keletą žaidimų. Ir pasirodo, jog visiems svečiams šios tradicijos labai patiko. Netgi restorano darbuotojai rinkosi pažiūrėti, kas čia vyksta.

Ispaniškos vestuvės būna tikrai labai sočios, tad jeigu jums kada nors teks dalyvauti vestuvėse Ispanijoje, patariame neprisivalgyti “kokteilių” metu. Vakarienė (arba pietūs) dažniausiai susideda iš užkandžio, pirmojo patiekalo, antrojo patiekalo bei deserto. Pirmasis patiekalas dažniausiai būna iš žuvies ir prie jo derinamas baltasis vynas. Antrasis patiekalas – iš mėsos ir derinamas raudonas vynas. Nors jaunieji ir pjauna jaunavedžių tortą, jau paruoštus desertus išnešioja padavėjai. Ir žinoma viskas “apšlakstoma” šampanu.

Po tokių gausių vaišių svečiai visuomet vaišinami likeriais, kava ar arbata. Pagal ispanų tradicijas dažnai vyrai gauna cigarus, o moterys kokią nors dovanėlę atsiminimui. O mūsų jaunavedžiai nusprendė visus svečius pradžiuginti dovanėle iš Lietuvos. Juos vaišinome mūsų specialiai paruošta aviečių uogiene su mėtomis. Iš atgarsių girdėjome, jog šios vestuvių lauktuvės visiems labai patiko. Kas gali būti geriau nei originali bei skani vestuvių dovana? Galiausiai vestuvės baigiamos šokiais, žaidimais bei dainomis iki ryto.

Tad štai kokios tos ispaniškos vestuvės… Sveikinimai jaunavedžiams Vaivai ir Juan!

Su meile,

Sodo Turtai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *